Kochleárne implantáty sú rovnako jedinečné ako vy

Rovnako ako každá časť nášho tela, aj uši sú jedinečné. Ak teda uvažujete o kochleárnom implantáte pre svoju poruchu sluchu, mali by ste si vybrať taký, ktorý vyhovuje vášmu vnútornému uchu (kochlea). Zistite viac o tom, ako vám individualizované kochleárne implantáty pomôžu vyťažiť z vášho sluchu maximum, pomocou nášho bezplatného sprievodcu.

Individualizované kochleárne implantáty

  • Najbližšie k prirodzenému sluchu

    S implantátom, ktorý pokrýva celú vašu kochleu, môžete počuť celú škálu zvukov.

  • Dokonale prispôsobené nastavenie len pre vás

    Dokonale prispôsobené nastavenie uľahčuje navykanie si na nový implantát.

  • Dosiahnite svoj plný potenciál

    Individuálne riešenie vám môže pomôcť vyťažiť z vášho kochleárneho implantátu maximum!

Pre vašu jedinečnú kochleu

Elektródový zväzok je dlhý drôt na konci kochleárneho implantátu. Tento drôt stimuluje vašu kochleu a vysiela zvukové signály do vášho mozgu, aby ste mohli počuť. Naše elektródové zväzky môžu pokryť celú vašu kochleu, aby ste počuli čo najbližšie k prirodzenému sluchu. Kochley však mávajú rôzne tvary a veľkosti. Aby si váš chirurg mohol vybrať správne riešenie pre vašu jedinečnú kochleu, spoločnosť MED-EL ponúka najširší sortiment elektródových zväzkov.

Personalizované plánovanie

Aby sme vášmu chirurgovi dodali ešte lepšie možnosti pri výbere správneho elektródového zväzku, zaviedli sme OTOPLAN* určený špeciálne pre implantáty MED-EL. Tento výkonný softvér na plánovanie chirurgického zákroku umožňuje vášmu chirurgovi zobraziť vašu jedinečnú anatómiu, porovnať, ako by každý elektródový zväzok vyhovoval vašej individuálnej kochlee, a vybrať pre vás ten pravý elektródový zväzok.

Dokonale prispôsobené nastavenie

Po operácii váš audiológ aktivuje váš kochleárny implantát a nastaví váš nový rečový procesor. Pomocou softvéru OTOPLAN dokáže presne vidieť, kde sa každá elektróda nachádza vo vašej kochlee. S týmito informáciami môže váš audiológ presnejšie prispôsobiť váš implantát prirodzeným výškam vo vašej kochlee. S kochleárnym implantátom MED-EL sa tak váš mozog nebude musieť prispôsobovať takému veľkému nesúladu a vy budete môcť zažiť počutie najbližšie k prirodzenému sluchu.

„Milujem svoj individualizovaný kochleárny implantát MED-EL a každý deň som vďačná za sluch, ktorý mi umožnila mať spoločnosť MED-EL. Prvýkrát v živote je môj sluch o objavovaní a prežívaní úchvatných chvíľ!“

Mary Beth,
používateľka kochleárneho implantátu

Kochleárne implantáty od spoločnosti MED-EL

Zistite viac o tom, ako môžu kochleárne implantáty pomôcť ľuďom s ťažkou až hlbokou stratou sluchu.

* OTOPLAN je produkt spoločnosti CASCINATION AG.